Kocyk do wózka

Kupno wózka zajmuje dość sporo czasu przyszłym rodzicom. Powodem tego jest ich szeroki wybór dostępny w sklepach dziecięcych. Głębokie, spacerowe, 2w1, 3w1… Jednak równie ważne jak sam wózek są także elementy jego dodatkowego wyposażenia, jak materacyk, prześcieradełko, poduszeczka, parasolka czy kocyk do wózka.

Ten ostatni ma szczególne znaczenie, tym bardziej, że przydatny jest zarówno latem, jak i zimą, na dworze i w domu. W cieplejsze dni zastępuje bowiem kołderkę, a w zimne wspomaga jej działanie ogrzewające. Czym zatem kierować się kupując kocyk do wózka? Przede wszystkim materiałem z jakiego został uszyty. Musi być naturalny, tak zwany oddychający, nie może być sztucznie barwiony, barwnikami nieznanego pochodzenia. Chińskie kocyki z poliestru należy zatem omijać z daleka, wybierając naturalną, ekologiczną bawełnę. Dość popularne i często kupowane są również kocyki polarowe i ostatni krzyk mody- Minky. Są one miękkie i nie drapią dziecka, jak na przykład niektóre wełniane. Warto również zrezygnować z nakryć z długim włosem. Wprawdzie zapewnia on przytulną miękkość, ale może podrażniać odkrytą skórę dziecka, jak również jego górne drogi oddechowe. Podczas zakupów warto również pamiętać, że oprócz rodzaju tkanin istotny jest również rozmiar kocyka. Najczęściej wybierane są te o wymiarach 75x100cm. Taki rozmiar kocyka idealnie pasuje zarówno do gondol, jak i spacerówek.
Dobrej jakości kocyk do wózka posłuży nie tylko w okresie niemowlęcym, ale również gdy maluch podrośnie. Ponadto zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza w wózku, przez co dziecko nie będzie się nadmiernie pocić.